O mně

Na úvod pár slov k tomu, co je, alespoň z mého pohledu, na fotografování tak fascinující. Fotografování mně naučilo koukat se kolem sebe a vidět i to, co většina lidí nevidí, navštívit místa, kam se většina lidí nikdy nepodívá, některé fotografie vznikají v čase, kdy většina lidí ještě spí a … na některé fotografie prostě musíte mít alespoň trochu štěstí. A současně pro mně fotografování představuje dokonalý relax.

Pokud se ohlédnu v čase zpět, musím konstatovat, že moje cesta k fotografování vůbec nebyla přímá. První fotografické pokusy jsem učinil v dávné minulosti s kinofilmovým „kompaktem“ s výsledky, které dnes mohu jedním slovem popsat jako „neprezentovatelné“. Závěr, který jsem si z toho udělal byl jednoznačný a tak jsem s fotografováním na film skončil.
O fotografování jsem se opět začal zajímat v okamžiku, kdy mi do e-mailové schránky začala chodit jpg-čka z prvních digitálních kompaktů. Několik let jsem „úspěšně“ odolával pokušení ... ale nakonec mi to nedalo a ... v r.2003 jsem si pořídil Canon G3. Z mého pohledu výhody oproti filmovým materiálům byly naprosto zásadní – ihned se dal na displayi (byť z dnešního pohledu velmi nedokonalém) shlédnout výsledek a případně opravit expoziční parametry a kompozici, nepovedené fotografie šlo snadno „likvidovat“ použitím tlačítka „Delete“, vyvolání fotografie bylo možno mít pod kontrolou bez nutnosti stát se „mladým chemikem“, atd., ...

Po čase jsem ale narazil na limity a omezení G3-ky, a tak v okamžiku, kdy Canon uvedl na trh cenově dostupné DSLR, se stal přechod na Canon 20D logickou volbou - G3 a 20D používaly shodné akumulátory i paměťové karty :-).

Na závěr pár slov o tom, jaké fotografie na mém webu naleznete. Hlavním objektem mého fotografického zájmu je vše co létá: ptáci, letadla, motýli, .... Ale i nelétající objekty mají své kouzlo a tak na mém webu najdete i fotografie rostlin, hradů, zámků a jiných zajímavých staveb a čas od času se pokouším zachytit i nějaký zajímavý krajinný celek.

Vítejte na www.DAH7.cz
Daniel Huml

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace